Czy warto wybielać zęby?

rentgen stomatologiczny cieszyn

Wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne. Również inne zabiegi estetyczne w gabinetach stomatologicznych są coraz bardziej rozpowszechnione w kolejnych latach. Czy warto udać się na taki zabieg? Chociaż zdania na ten temat są podzielone, to jednak wiele osób decyduje się na stomatologię estetyczną. Korzyściami płynącymi z zabiegu wybielania zębów jest na pewno piękniejszy uśmiech rozjaśnionych zębów. Wiele osób ma z tym na tyle duży problem, że unika pokazywania uzębienia nawet podczas rozmów. Z drugiej strony, popularna jest w społeczeństwie opinia odnośnie nadwrażliwości zębów po wykonaniu takiego zabiegu.

Właściwie większość zabiegów dentystycznych można uznać za dość drogie. Podobnie jak w innych dziedzinach służby zdrowia zabiegi są tak drogie, że wiele osób może pozwolić sobie na leczenie dentystyczne tylko w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. A zabiegi estetyczne? W tym przypadku zabiegi takie, jak wybielanie zębów zwykle nie są dofinansowane i w związku z tym ich popularność jest mniejsza niż tradycyjnych usług. Jednak jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której wada zgryzu lub inne uszczerbki wymagają pomocy stomatologa – chirurga lub założenia aparatu ortodontycznego to można w określonych granicach uzyskać takie dofinansowanie.

Działalność stomatologiczna

Chociaż najczęściej świadczonymi usługami w gabinetach stomatologicznych jest przede wszystkim usuwanie różnego rodzaju ubytków i wstawianie plomb, to jednak istnieje wiele różnych dziedzin, w których stomatolog może okazać się naprawdę przydatny. Bardzo często dentyści wykonują również usługi z zakresu protetyki. Wstawianie zębów czy różnego rodzaju implantów jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób o dość słabym własnym uzębieniu. Popularne są również estetyczne usługi dentystyczne, które mogą poprawić wizerunek całej osoby. Biały uśmiech może być ogromnym atutem, natomiast zniszczone i krzywe zęby mogą wręcz oszpecić całą twarz. Niezwykle często dentyści usuwają również zęby a z tym z kolei wiąże się chirurgia stomatologiczna.

Dobry stomatolog dziecięcy

Odbywanie studiów pozwala na zdobywanie różnych specjalizacji stomatologicznych. Dobry stomatolog dziecięcy powinien przeprowadzać fachowe przeglądy zębów, znać się na ortodoncji oraz posiadać po prostu dobre podejście do dzieci. Natomiast dobrzy stomatolodzy przyjmujący osoby dorosłe bardzo często muszą dokonywać ekstrakcji trudnych zębów oraz przeprowadzać skomplikowane leczenia kanałowe. Dlatego znalezienie dobrego dentysty leczącego osoby dorosłe może nie być takie proste. Podobnie jest w przypadku osób starszych poszukujących dobrego protetyka. Trzeba bowiem pamiętać, że dobranie dobrej protezy bywa długim i żmudnym procesem. Rozpoczyna się dobrze wykonanym przeglądem dentystycznym przeprowadzonym pod kątem dobrania odpowiedniej protezy.

Dodane: 08-07-2019 06:36