Stomatologia Ci pomoże

Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska

Nasze życie to nasze wybory, dlatego też powinniśmy jak najwięcej czasu zastanawiać się nad tym, co możemy zrobić, by było ono jak najlepsze dla nas samych. Aspekty zdrowotne w naszym ziemskim istnieniu są jednymi z najważniejszych, o jakich należy pamiętać. Jeżeli zaniedbamy swoje zdrowie to za parę lat możemy mieć do siebie o to pretensje. Z tej racji warto jest się zastanowić nad tym, co już dziś możemy zrobić, by tak się nie stało. Okazuje się, że to stomatologia jest dziedziną medycyny, o której wielu z nas najczęściej zapomina. Z tej racji dobrze będzie, jeżeli w końcu zbierzemy się w sobie i umówimy się na wizytę u lekarza dentysty! Z całą pewnością nie pożałujemy tego kroku! To dzięki tego typu decyzjom można cieszyć się zdrowiem, a ponadto pięknym, wręcz nieskazitelnym uśmiechem, który jest jedną z ważniejszych wizytówek każdego człowieka.

Jeżeli już dawno temu nie byliśmy u dentysty to warto jest to zmienić i to jak najszybciej! Dlaczego? A dlatego, że okazuje się, iż większość z nas ma poważne problemy stomatologiczne, o których istnieniu nawet nie pomyśleliśmy. Aby móc mieć pewność, że nasze uzębienie będzie nam służyło jeszcze przez wiele lat, po prostu postarajmy się tak z niego korzystać, by nie psuło się za szybko. Okazuje się, że ludzie, którzy odstawili na bok wszelakiego rodzaju używki, takie jak kawa, herbata czy papierosy mają zęby w lepszej kondycji niż kiedykolwiek wcześniej. Jak wynika z badań stomatologicznych, dieta ma naprawdę duży wpływ na to, w jakim stanie jest nasze szkliwo. Może ona między innymi spowodować, że nabierze ono nieprzyjemnego dla oka żółtego koloru.

Wady zawodu stomatologa

Chociaż większość osób uważa, że stomatologia to bardzo korzystna profesja nie wymagająca wielkiego wysiłku a przynosząca olbrzymie zyski finansowe, to jednak ten zawód ma także swoje negatywne strony. Do wad zawodu dentysty należy przede wszystkim konieczność długiej pracy stojącej, która z biegiem lat może coraz bardziej niekorzystnie wpływać na organizm stomatologa na przykład poprzez bóle kręgosłupa i tak dalej. Kolejnymi negatywnymi aspektami jest konieczność sterylnej pracy z urządzeniami do precyzyjnego usuwania ubytków. Osoba zatrudniona w stomatologii musi być więc bardzo dokładna. Do wad tego zawodu należy także na przykład konieczność zaglądania pacjentom do jamy ustnej, co w wielu przypadkach może być bardzo przykre.

Chociaż wielu producentów oferuje nam na przykład specjalne pasty do zębów, które mają nie tylko sprawić, że nasze uzębienie będzie fantastycznie białe, ale także jego kondycja będzie lepsza to jednak nic nie zastąpi regularnych wizyt u dentysty. Wszyscy stomatologowie potwierdzają zgodnie, że bez odwiedzania dentysty w określonych odstępach czasu szansa na zachowanie odpowiedniego zdrowia naszej jamy ustnej drastycznie maleją. Pomimo to wiele osób unika profilaktycznych wizyt u stomatologa. Jest to głównie związane ze strachem przed wizytą dentystyczną, który odczuwa wiele osób. Inni z kolei tłumaczą się brakiem czasu lub pieniędzy, które mogliby przeznaczyć na regularne wizyty u stomatologa.

Przyczyny powstawania próchnicy

Za podstawową przyczynę powstawania próchnicy uznaje się jedzenie słodkości połączone z nieregularnym szczotkowaniem zębów. Natomiast powstawaniu przebarwień na zębach sprzyja częste picie kawy oraz palenie papierosów. Dlatego najlepszym sposobem na zapobieganie próchnicy jest częste mycie zębów i stosowanie odpowiednich nici dentystycznych w celu usuwania z zębów resztek pokarmów. Natomiast zapobieganiu powstawania próchnicy służą częste przeglądy dentystyczne, w czasie których dentysta będzie mógł nie tylko ocenić stan uzębienia swojego pacjenta, ale też doradzić mu, jakich past do zębów powinien używać żeby dobrze dbać o zęby. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu problemów z zębami będzie mógł również rozpocząć w razie potrzeby właściwe leczenie.

Zachowaniu zębów w dobrym stanie służy przede wszystkim regularne ich szczotkowanie oraz używanie nici dentystycznej. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, żeby kupować dobre pasty do zębów i płyny do płukania ust. Ważne jest także, aby wieczorami nie zajadać się słodkościami i nie jeść już po umyciu zębów. Jednak trzeba pamiętać, że nawet najlepiej wyglądające zęby z czasem mogą się psuć, dlatego każdy powinien często chodzić do dentysty i poddawać się przeglądowi dentystycznemu. Dentystyczne leczenie zapobiegawcze najpierw może polegać na bezbolesnym leczeniu ozonem, a następnie na wypełnianiu niewielkich ubytków, a dzięki temu pacjentowi uda się uniknąć leczenia kanałowego. Nie będzie musiał także spędzać u dentysty długich godzin.

Dodane: 10-03-2019 10:08