Jak należy dbać o zęby?

Dobry stomatolog Ruda Śląska

Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu jest niezwykle istotne, zwłaszcza współcześnie, kiedy coraz więcej osób z konieczności posiada sztuczne uzębienie. Jeśli zależy nam więc na naszych naturalnych zębach powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Wystarczy kilka prostych zasad, żeby utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Przede wszystkim należy poradzić się stomatologa co do wyboru odpowiedniej pasty i szczoteczki do naszych zębów. Drugiem ważnym czynnikiem, co wiedzą już dzieci w przedszkolu, jest regularne mycie zębów, najlepiej po każdym spożytym posiłku. Warto także zadbać o odpowiednią dietę pozbawioną nadmiaru cukrów, które bardzo szkodzą kondycji naszego szkliwa. Dobrze jest też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u dentysty.

Pomiędzy korzeniami znajduje się rozwidlenie zwane

Szyjka jest miejscem styku szkliwa korony zęba z cementem korzeniowym. Może występować w 4 wariantach (z czego dwa pierwsze są najczęstsze):

Do szyjki zęba przyczepia się przyczep nabłonkowy, który jest połączeniem pomiędzy szkliwem a dziąsłem. W ciągu upływu wieku następuje fizjologiczne obniżanie się przyczepu nabłonkowego, co powoduje obnażanie korzeni.

Zęby mają różną ilość korzeni i tak najczęściej (są wyjątki): siekacze, kły, przedtrzonowce (z wyłączeniem pierwszych górnych przedtrzonowców) mają po 1 korzeniu, pierwsze górne przedtrzonowce i zęby trzonowe żuchwy mają 2 korzenie (przedtrzonowce podniebienny i przedsionkowy, trzonowce mezjalny i dystalny), trzonowce szczęki po 3 korzenie (podniebienny oraz dwa przedsionkowe – mezjalny i dystalny). Pomiędzy korzeniami znajduje się rozwidlenie zwane bi- lub trifurkacją, w zależności od ilości korzeni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Środki do mycia zębów kupowane w sklepach internetowych

Dobry stomatolog Ruda Śląska

Różne środki do mycia zębów są ogólnodostępne. Jedyne różnice w dostępności do tych środków mogą wynikać z tego, jakiego rodzaju pasty do zębów czy płyny do płukania ust są sprowadzane do poszczególnych sklepów. W małych sklepach ogólnobranżowych dostępne są najbardziej popularne i najtańsze pasty do zębów, natomiast w dużych sklepach można znaleźć praktycznie wszystkie pasty do zębów, a do tego różnego rodzaju płyny do płukania ust. Natomiast w drogeriach będzie można znaleźć nici dentystyczne i patyczki do zębów oraz takie linie past do zębów, które są produkowane dla wybranej drogerii. Praktycznie wszystkie środki do mycia zębów można także kupować w sklepach internetowych. Będą one dostarczane przez kurierów pod adres wskazany w zamówieniu.

Praktycznie wszystkie preparaty dentystyczne mogą być kupowane w zestawach. Jedne z takich zestawów tworzone są automatycznie przez producentów poszczególnych preparatów, a inne tworzone są na życzenie klientów różnych sklepów. Gotowe zestawy dentystyczne można kupować w drogeriach czy aptekach, natomiast samodzielne zestawy można robić na podstawie preparatów zakupionych w sklepach ogólnobranżowych. Mogą one służyć za prezenty urodzinowe dla tych osób, które znane są z tego, że lubią dbać o zdrowie swoich zębów. Szczególnie wyjątkowe zestawy dentystyczne można zamawiać w sklepach internetowych, w których są one łączone z różnymi dodatkami, nawet takimi jak kwiaty czy alkohol. Zaletą kupowania takich zestawów jest fakt, że mogą one zostać dostarczone pod wskazany adres.

Dodane: 09-04-2019 12:58